Regulační uzly pro teplovodní ohřívače

Regulační uzly řady  provedení „RU-R“ jsou určeny pro kvalitativní regulaci tepelného výkonu teplovodních ohřívačů vzduchotechnických jednotek. Ve spojení s řídícím systémem zaručují kvalitní regulační proces tepelného výkonu vzduchotechnické jednotky směšováním náběhové a vratné otopné vody na požadovanou hodnotu za konstantního průtoku otopné vody teplovodním ohřívačem.

 img

V době odstavení vzduchotechnické jednotky do klidového stavu jsou regulační uzly řady „RU-R“ schopny zajistit temperování ohřívačů ( řízeno řídící jednotkou ) a minimalizovat tak spotřebu tepelné energie za současného zabezpečení ohřívače proti zamrznutí.

Regulační uzly  jsou standardně dodávány v provedení s třícestným regulačním kohoutem BELIMO řady R3 a spojitě řízeným pohonem 24VAC/VDC, řízení 0-10V. Použitá oběhová čerpadla WILO jsou v řadě STAR-RS. Jiné provedení (tříbodové řízení 24VAC/VDC, 230VAC lze dodat po dohodě – dle objednávky)

Základní návrhy  jsou uváděny pro otopnou vodu 80/60oC. Lze je však aplikovat pro jakoukoliv otopnou vodu ( např. 90/70oC, 70/50oC, 55/40oC apod. ) za dodržení provozních podmínek výrobku.